LOTTO-Bydgostia jedzie do Rio!

Mistrzostwa świata we francuskim Aiguebelette za nami. Celem tych zawodów było zdobycie kwalifikacji na przyszłoroczne Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Wioślarze LOTTO-Bydgostii zadanie wykonali.

Najlepiej zaprezentowała się dwójka podwójna z Magdaleną Fularczyk-Kozłowską i Natalią Madaj z LOTTO-Bydgostii oraz Monika Ciaciuch, która płynęła w czwórce podwójnej. Oprócz Pań kwalifikacje do przyszłorocznych Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro wywalczyli też Panowie.

Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj z LOTTO-Bydgostii zajęły czwarte miejsce w wyścigu dwójek podwójnych mistrzostw świata. Polki uzyskały czas 6.47,91. Na finiszu przegrały na z Niemkami. Złoty medal zdobyły Nowozelandki Eve Macfarlane - Zoe Stevenson, a srebrny Greczynki: Aikaterini Nikolaidou i Sofia Asoumanaki.

Również czwarta była Monika Ciaciuch. Wioślarka LOTTO-Bydgostii płynęła w czwórce podwójnej. Polska osada długo płynęła na trzeciej pozycji, ale na finiszu przegrała z Holenderkami.
 
Kwalifikacje do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich wywalczył także Dariusz Radosz. Jego czwórka podwójna wygrała finał B i zapewniła sobie start w Brazylii.