NOWY-STARY WŁAŚCICIEL ŁUCZNICZKI

Łuczniczka Bydgoszcz SA ma nowego właściciela. Został nim Piotr Sieńko, prezes bydgoskiego klubu, który podpisał umowę z prezydentem Rafałem Bruskim. Wieloletnia umowa zapewnia współpracę między miastem a klubem.

Poniżej prezentujemy oficjalny komunikat Urzędu Miasta dotyczące podpisania umowy.

„W poniedziałek, 25 stycznia, został podpisany akt notarialny dotyczący sprzedaży należących do miasta akcji spółki Łuczniczka. Ich nowym właścicielem został Piotr Sieńko.
 
Nabywając od miasta 88.888 akcji, dotychczasowy prezes spółki stał się tym samym większościowym jej udziałowcem – mniejszościowy pakiet akcji w spółce (7,4 proc.) nadal posiada BKS Chemik.
 
- Łuczniczka była ostatnią spółką sportową, w której miasto miało większościowy pakiet akcji. Zgodnie z moimi wcześniejszymi zapowiedziami, uporządkowaliśmy sprawy własnościowe w klubach sportowych. Jeszcze w poprzednim roku doszło do sprzedaży akcji żużlowej Polonii. Teraz sprzedajemy spółkę siatkarską, jednocześnie zapewniając jej stałe i kilkuletnie finansowanie – podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Jak wielokrotnie podkreślałem, stoję na stanowisku, że rolą samorządu nie jest bycie właścicielem zawodowych spółek sportowych. Rolą miasta jest, w mojej ocenie, wspieranie sportu. I zgodnie z tymi deklaracjami miasto nadal będzie finansowo wspierać zarówno żużlowców, jak i siatkarzy – dodaje prezydent.
 
Jednocześnie zatem podpisana została pomiędzy miastem a Piotrem Sieńką wieloletnia umowa dotycząca współpracy między miastem a klubem. Miasto zadeklarowało środki finansowe, na takim samym poziomie jak dotychczas, przez kolejne cztery lata (2016-2019).
 
Miasto posiadało pakiet większościowy udziałów w spółce Łuczniczka od początku jej istnienia, czyli od 2007 r. Prowadzona przez spółkę drużyna siatkarzy w sezonie 2005/06 wywalczyła awans do najwyższej klasy rozgrywkowej i występuje tam nieprzerwanie do dziś (od sezonu 2011/12 Plus Liga jest tzw. ligą zamkniętą, co oznacza, że licencja na grę w jej ramach związana jest wyłącznie z kwestiami organizacyjno-finansowymi). Najwyższe, czwarte miejsce drużyna wywalczyła w sezonie 2012/13.”