KOLEJNE OSADY LOTTO-BYDGOSTII DOPŁYNĘŁY DO RIO!

Siostry Wierzbowskie w dwójce bez sternika oraz męska ósemka zdobyły w regatach ostatniej szansy przepustkę do startu w igrzyskach olimpijskich.
 
 
Anna i Maria Wierzbowskie, które od kilku miesięcy są zawodniczkami LOTTO-Bydgostii, musiały dopłynąć w finale wyścigu dwójek bez sterniczki w czołowej czwórce. Przez połowę 2-kilometrowego wyścigu wiosłowały na drugiej pozycji, potem spadły na czwarte, ostatnie dające awans do Rio, ale spokojnie je utrzymały, bo piąte Rosjanki były 2 sekundy za nimi! 
 
Na koniec regat ostatniej szansy swe marzenia spełniła polska męska ósemka. Biało-czerwoni - Mikołaj Burda (LOTTO-Bydgostia), Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń), Piotr Juszczak, Michał Szpakowski, Krystian Aranowski (wszyscy CWZS Zawisza Bydgoszcz), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.) i st. Daniel Trojanowski (Zawisza) popłynęli bez kalkulacji. Od startu wysforowali się na czoło. Prowadzili przez 1500 m. Na finiszu ulegli Amerykanom, ale odparli atak Włochów. Drugie miejsce, dające kwalifikację, wygrali o pół komory łodzi (o 0,36 s.), a - co ciekawe - to właśnie ósemka z Italii pozbawiła Polaków miejsca w finale zeszłorocznych MŚ, wyprzedzając ich na ostatnich metrach w biegu repesażowym. 
 
W sumie w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zobaczymy osiem polskich osad. Poza dwiema, które we wtorek wywalczyły awans, kwalifikacje podczas MŚ 2015 uzyskały m.in. dwójka podwójna LOTTO-Bydgostii (Magdalena Fularczyk-Kozłowska - Natalia Madaj, dwójka podwójna wagi lekkiej (z Arturem Mikołajczewskim z Gopła Kruszwica), czwórka podwójna kobiet (z Moniką Ciaciuch z LOTTO-Bydgostii), czwórka podwójna(z Dariuszem Radoszem z LOTTO-Bydgostii i Miłoszem Ziętarskim z AZS UMK Energi).